Uzun süredir tv dizilerini izlemiyordum ta ki yakın bir dostumun tavsiyesine kadar; Bir Deli Rüzgar tanıtımlarıyla aslında ilgimi çekmişti ama diziler o kadan uzun ve kasvetli bir hale geldi ki izlenecek gibi değil diye düşünmüştüm; cumartesi akşamı oturdum diziyi izledim.
Zaman nasıl geçti anlamadan dizi bitti ve ben memnun kaldım bir izleyici olarak; çok eleştiren bir tip zaten değilim ama ruh yoksa dizide asla izlemem.
Performanslardan önce dizinin konusundan ne anladık ve neyi anlattı bize onu yazayım.
Iki hayat var ama ortak noktaları belkide tek bir hayat; iki kız da çok hırslı ve hırsı uğruna ailesine bile karşı çıkacak kadar şarkı söylemeyi hedef haline getirmişler.Bu tip karakterler zordur aslında; oynayan oyuncu çok sağlam yeteneğe sahip olamazsa asla inandıramaz.Özellikle Melike’nin hikayesi çok sağlam yazılmış dizinin en ilgi çeken tarafı olmuş.Öteki yandan Pınar Deniz’in canlandırdığı karakterin kafası karışık ama bölümün sonunda ne istediğine tam anlamıyla karar vermiş biri olarak izlenim yarattı.Ben şöhret hikayelerini severim; dizi şöhretin bedelinden çok bu yolda ne tür fedakarlıklar yapılır nelerden vazgeçilir onu anlatıyor aslında; intikam ve aşkta işin içine girdi mi heyecan artıyor elbette.
Berk Cankat’ı az izledik bölümde ama en az sahneyle en çok konuşulan olmayı yine başardı bu adam; zaten tavrı cool ve oyunculuğunu yüksek enerjiye sahip bir insan.Berk Cankat’ın dizi şanssızlığı bence bu diziyle son bulacak gibi tabi Fox Tv bu dizinin arkasında dursa.Berk’in canlandırdığı karakteri çözemedik çünkü hikaye ikinci bölümde açılıyor ve karakterin amacı o zaman ortaya çıkacak.
Almila Ada tek kelimeyle mükemmel bir seyir zevki yaşattı herkese; ben hiç beklemiyordum hatta dizinin en zayıf halkası diye düşünürken bölümün en sağlam performansı ondan geldi.Demek ki karaktere çok inanmış çok emek vermiş; bu dizi onun dönüm noktası net olur.
Pınar Deniz aslında hep vardı hayatımızda biz kıymetini yeni biliyoruz; farklı enerjisi ekran ışığı ve performansı olan bir kız; ilk bölümdeki performansı öyle harika değildi ki öyle ciddi bir sahnesi de yok duygu yüklü; ondan beklentim fazlasıyla yüksek çünkü çok iyi bir oyuncudur kendisi.
Pınar Deniz ve Berk Cankat uyumlu ve farklı bir çift olmayı da başarmışlar.
Diziyi sevdim kabullendim ve haftaya yine izlerim dedim; tabi dengeler değişir onu bilemeyiz; ama siz de bir şans verin bence bu işe. Haftaya Avlu yazısında görüşmek üzere;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz