ANIL ACAR sahne adıyla GAZAPİZM benim için AĞABEY…

2003 yılında başlayan rap hayatıyla on beş yıllık bir serüven bu. İsyanı kalemine,kalemini isyanına bileyen bir yeraltı sanatçısı Anıl ACAR. 2012 yılında açtığı ARGORKESTRA ile ilk albümü “YERALTI EDEBİYATI” kulaklarımızın pasını silmeye yetiyor ardından 2016 yılında bize kazandırdığı “BİR GÜN HER ŞEY” albümü ile kafamıza kazınıyor Gazapizm. Yeraltının parlayan yıldızı,türkçe rapin ilgi odağı haline gelmesiyle televizyonlarda radyolarda yerini almaya başlıyor ve bize bu müziğin herkes tarafından elbet bir gün kabul göreceğini kanıtlıyor.

Bundan altı yıl önce tanışıyorum Anıl ağabey ile,lise yıllarım camı kırık telefonuma canı kırık şarkılar ararken, isyanımı tercüme edemezken benim tercümanım oluyor Anıl ağabey ‘Dışarı çık!’ diye bağıran hocama ‘Olmaz işte!’ diyorum onunla birlikte. İlk sevdalandığım adama onun sözleriyle tercüme ediyorum bu aşkı ‘Bir insanın bir insana duyduğu şu aşka bakın! Sanki bir halkın tüm özgürlük umutları…’ Son kez sevdalandığım da birine dönüp ‘Bir yudumda sarhoş olmak kadar imkansızdır şimdi aşık olmak’ diyorum. Ben anıl ağabey ile çok şey söyledim nerede bir çocuk görsem gülsünler istedim. Her sekiz martta onunla birlikte ‘Cehennem ağlayıpta gözyaşını kendi silen annelerin kalbinin tam üstünde!’ diye bağırdım. Bazı şarkıların öyküsü olmaz onlar sizin öykünüzün arka fonudur.

Gün yüzüne çıkan bir yetenek milyonların dinlediği bir beyin Anıl Acar. Dediğin gibi bir gün her şey güzel olur mu ağabey ? Uzun yıllar dinlemek uzun yıllar anlamak uzun yıllar haykırmak dileği ile…

-“FİYAKALI BİR GENÇLİK İÇİN MANEVİYAT TEFERRUATTIR GÖRÜŞÜRÜZ AĞABEY…”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz